Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


SO'BiO étic

SO'BiO étic® využívá rozmanitost darů přírody pro účely nejkrásnějších stvoření, kterými jsou ženy.

Na rozdíl od chemických látek, příroda respektuje a podporuje celistvost našeho těla.

SO'BiO étic®, to jsou ekologické a etické produkty.

SO'BiO étic® navrhuje a vyrábí certifikovanou biokosmetiku a hygienické výrobky tak, aby dary přírody byly dostupné pro všechny a to etickým způsobem.

SO'BiO étic® nabízí celou řadu výrobků pro péči o pleť a tělo, kosmetické, hygienické a aromaterapeutické produkty.

Všechny jejich výrobky mají jemnou přírodní vůni. Mají jemnou, lehkou texturu, vhodnou pro všechny typy pleti a snadno použitelné balení.

SO'BiO étic®: přísady šetrné k životnímu prostředí

SO'BiO étic® pečlivě vybírá všechny své složky, aby se zajistila úplná symbióza s kůží.

Produkty neobsahují žádné přísady, které by byly škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí (například parabeny, glykolethery, silikon, PEG, nanočástice a podobně).

A co víc, všechny SO'BiO étic® produkty jsou dermatologicky testovány a obsahují organicky aktivní složky s naměřenou nebo prokázanou účinností.

SO'BiO étic® výrobky jsou držitelem přísné certifikace Ecocert a označené značkou Cosmébio.

SO'BiO étic® je součástí LEA NATURE Group, nezávislého rodinného podniku se sídlem v blízkosti La Rochelle, jehož cílem je nabídnout silné značky v oblasti organické a přírodní zdravotní péče, jídla, krásy a hygieny a domácích produktů.

Společnost byla založena v roce 1993 a dnes má 550 zaměstnanců.

"Naší snahou chceme přispět ke vzniku zeleného, udržitelného a k životnímu prostředí přátelského světa, kde existuje větší spravedlnost v sociální a ekonomické rovnováze. Jsme přesvědčeni, že kromě ekonomických ohledů, společnosti mají zásadní roli v harmonickém managementu ekologické a sociální rovnováhy.

Naše síla spočívá v tomto sdíleném svědomí a vede nás s vášní k objevování nových cest v našem světě s mimořádnou biodiverzitou. Přijďte, zkoumejte a chraňte tyto cesty s námi - pro naši společnou budoucnost. "
Charles Kloboukoff - zakladatel

Certifikace

SO'BiO étic® výrobky jsou držitelem přísné certifikace Ecocert a označené značkou Cosmébio.

Cosmébio (sdružení odborníků a profesionálů na biokosmetiku) a ECOCERT (inspekční a certifikační orgán) přinesly specifikace pro biokosmetiku, jejichž hlavním cílem je stanovit:

• vyšší úroveň kvality než v konvenční kosmetice tím, že se zaručí skutečné zvyšování přírodních látek,

• respekt k životnímu prostředí v průběhu celého výrobního procesu,

• upřímný respekt pro spotřebitele prostřednictvím přednostního využívání ekologicky obhospodařovaných rostlin.

Přítomnost těchto označení na certifikovaných bioproduktech je zárukou souladu s následujícími pravidly:

Organický (BIO) kosmetický přípravek musí obsahovat:

• minimálně 95% přírodních surovin z celkového počtu ingrediencí

• minimálně 10% ekologicky obhospodařovaných složek z celkového počtu ingrediencí

• minimálně 95% ekologicky obhospodařovaných složek z celkového počtu rostlinných složek - zbývajících 5% mohou být syntetické produkty, které zatím nejsou k dispozici v přírodní podobě, ale byli prokazatelně neškodné (například konzervační látky).

Výzkum a vývoj

Jako jeden z průkopníků v biokosmetice, náš Výzkum a Vývoj pokročil mílovými kroky dopředu ve formulování účinných produktů v péči o pleť, s texturami a vůní hodnými konvenční chemické kosmetiky.

Tým složený z 30 výzkumníků pod vedením etické komise, 2 parfumerie, oddělení zdrojů ingrediencí a 2 laboratoře se plně věnují kosmetickému výzkumu a vývoji:

• komplexní navrhování produktů, vývoj a výroba od A do Z

• přísná a náročná kontrola kvality

• 17 let přírodní a ekologické know-how

10% našich lidských zdrojů a 7% našeho rozpočtu je oddaných na zajišťování zdrojů, výzkumu, vývoje, zpracování a kvalitu všech našich produktových oblastí.

Jako jednomu z průkopníků na trhu certifikovaných výrobků šetrných k životnímu prostředí, organické a etické kosmetiky, nám naše znalosti rostlin a metody extrakce umožňují vyvíjet výrobky s přírodními výtažky s maximálními pozitivními účinky.

Naše kritéria výběru:

• široká škála vybraných ingrediencí v závislosti na požadované účinnosti extraktů, při současném respektování životního prostředí (zachování biologické rozmanitosti, pěstování, sklizně a zpracování surovin bez škodlivých účinků na ekosystém)

• testy jsou prováděny na složkách s použitím pouze alternativních metod

• soulad s listinou Cosmébio, která vyžaduje 95% organických složek z celkového počtu rostlinných složek

• složení produktů je bez parabenů, glykoletherů, fenoxyethanolu, silikonu, parafínu a všech ostatních složek kde existuje podezření, že jsou zdraví škodlivé

• výrobky jsou dermatologicky testovány nezávislými externími laboratořemi pro toleranci a účinnost

• hotové výrobky nejsou testovány na zvířatech

"Jsme součástí Země a ta je součástí nás. Tyto voňavé květy jsou naše sestry. Medvěd, jelen, velký orel, to jsou naši bratři ... všichni patříme do stejné rodiny. "
1854, extrakt z listu indiánského náčelníka Seattle prezidentovi USA

"Strávila jsem 12 let v konvenční kosmetice a ne vždy jsem byla přesvědčena o praktikách, které jsem tam zažila. Dnes jsem velmi ráda, že jsem narazila na společnost Lea Nature (značka SO'BiO étic®), protože mohu dát do praxe víru a názor indiánského náčelníka, který sdílím: Patříme k zemi a ne naopak.

Máme v LEA NATURE neuvěřitelné štěstí vyvíjet produkty, které dělají ženy krásnější a přinášejí jim radost, zatímco respektují jejich samotné a zároveň i rostliny, ze kterých byly produkty vyrobeny.

Toto kritérium se uplatňuje v celém vývoji našich produktů, ať už při výběru surovin nebo výběru výrobních míst pro obaly a konečné produkty.

Při výběru účinných složek rostlin dáváme přednost účinným látkám z Francie nebo z oblasti Středozemního moře, a také tím ze širokého okolí, které přispívají k ochraně ohrožených ekosystémů, například prostřednictvím našeho partnerství s "L'Homme et L'Environnement" pro výrobu esenciálních olejů v Madagaskaru.

I když žijeme život v rychlém tempu, někdy až příliš rychlém, musíme pokračovat ve vyjadřování naší kreativity a rozvíjet ekologické iniciativy, protože "musíme být tou změnou", která vytvoří etickou krásu budoucnosti. "
Valérie M., Ředitelka divize kosmetiky LEA NATURE

NAŠE ZÁVAZKY

Na základě svých základních hodnot, SO'BiO étic® zaručuje, že její výrobky jsou navrženy a vyrobeny s ohledem na člověka a zvířata, s péčí na ochranu životního prostředí a přírody a s povinností kvality a efektivity, které respektují spotřebitele.

SO'BiO étic® se neuspokojilo pouze s tím, že jejich výrobky jsou certifikovány Bio / Organic, ale potvrzuje svůj etický závazek na všech úrovních:

Etika

Vyrábíme naše produkty ve Francii a rostliny pocházejí z francouzské biodiverzity, nebo prostřednictvím etického obchodu.

Vybíráme dodavatele surovin pomocí etického přístupu a pokud je to možné, dáváme přednost místním výrobcům a družstvům.

Například růže Anjou, kterou používáme v SO'BiO étic® produktech, pochází z centra Červeného kříže, které poskytuje práci pro osoby se zdravotním postižením.

U složek pocházejících z jiných kontinentů, preferujeme vždy etický obchod.

Produkty

• bez parabenů, nanočástic, fenoxyethanolu, petrochemie, barviv, GMO, syntetických parfémů, ethoxylovaných produktů, PEG, křemíku a parafínu

• bez živočišných složek

• nejsou testovány na zvířatech

• mají recyklovatelné obaly

• zkoušky tolerance a účinnosti jsou systematicky prováděny na všech vzorcích

• zkoušky k ověření nepřítomnosti pesticidů se provádí nahodile na našich vzorcích

• provádíme kožní testy zdarma v případě jakékoliv nevhodné reakci

• odmítáme používat škodlivé, biologicky nerozložitelné materiály, nebo složky získané přes těžké chemické procesy

• jdeme nad rámec norem Ecocert a vždy se rozhodujeme pro maximální množství surovin pocházejících z ekologického zemědělství

• založili jsme přísný schvalovací proces na suroviny, který zajišťuje sledovatelnost jejich původu

Ochrana životního prostředí

Značka SO'BiO étic® patří do společnosti LEA NATURE Group, společnosti, která umístila ochranu a podporu životního prostředí do srdce svého myšlení a to od samého počátku. Je to společnost zaměřená na přírodu, a to nejen ve svém pracovním prostředí a nakládání s odpady, ale také při pořizování téměř výhradně přírodních a organických složek.

Přiměřené balení výrobků

Všechny naše výrobky jsou baleny s cílem omezit nadměrné plýtvání s obalovým materiálem. Typy obalů které používáme jsou:

• Karton. Přednostně se používají PEFC certifikované lepenky

• Recyklovatelné plasty: PE a PET

• Čistá výroba

Celá výroba, stroje a zařízení jsou navrženy s ohledem na minimalizaci dopadu na životní prostředí, odpad, spotřebu energie a znečištění hlukem.

Důraz na obnovitelné zdroje energie

Náš závazek k přírodě se odráží i v naší centrále prostřednictvím využívání ekologických materiálů a obnovitelných zdrojů energie. Budovy využívají především dřevo, sklo, kovové konstrukce a přirozené světlo.

Budovy jsou vybaveny čtyřmi typy obnovitelných zdrojů energie: solárními panely, fotovoltaickými poli, geotermální energií a tepelnými čerpadly.

Recyklace a třídění odpadu

Společnost zvýšuje povědomí zaměstnanců v jejich dennodenní práci zavedením:

• třídění papíru a jiných odpadů s 2 sběrnými koši na každé pracovní stanici

• třídění odpadu přímo při výrobě

• recyklace tonerových kazet

• kontejnery pro použité baterie, sklo a mobilní telefony jsou k dispozici v sídle společnosti

Ekologické prostředí a pracovní nástroje

• v interiéry jsou použity přírodní barvy a přírodní vlákna

• osvětlení v kancelářích, které se blíží k dennímu světlu, pomocí žárovek s nízkým jasem

• 50% kancelářských potřeb je recyklovaných nebo recyklovatelných

• 20% vozového parku se skládá z ekologických hybridních vozidel

• snižování dopadu na životní prostředí je naše každodenní starost

Akční plány na snížení našich emisí skleníkových plynů jsou v současné době vypracovávány našimi výbory pro udržitelný rozvoj: Výbor nákupu, Výbor EcoDesign, Výbor Mobility, Výbor Budov, Energií, Odpadů a Vodního hospodářství.

ČLENSTVÍ - 1% Pro Planetu (1% For The Planet - Member)

• Protože naše pojetí krásy obshauje i zachování krásy planety, SO'BiO étic® je členem sdružení 1% Pro Planetu. Jsme odhodláni přispět 1% svého obratu do projektů týkajících se ochrany a obnovy životního prostředí.

• 1% Pro Planetu je skupina firem a značek, které se zavazují, že použijí alespoň 1% svého ročního obratu na ochranu životního prostředí.

Založena v roce 2002 Yvon-om Chouinard-em, zakladatelem Patagonie, 1% Pro Planetu se stala jedním z největších zdrojů financování aktivit na ochranu životního prostředí po celém světě. Dnes více než 1.200 společností v 37 zemích jsou členy, včetně více než sto společností v Evropě az toho šedesát pouze ve Francii. Příspěvky od založení organizace už přesáhly 42 milionů dolarů a roční průměr je nyní více než 12 milionů dolarů. Tyto peníze byly rozděleny do více než 1800 sdružení po celém světě podílejících se na aktivitách na ochranu životního prostředí.

Od roku 2007 se čtyři společnosti LEA NATURE Group staly členy 1% Pro Planetu:

Naturenvie (Jardin bio ')
Distrinat (SO'BiO ETIC, béžová, Jardin bio 'Equitable)
Naturéthik (La Maison de Léa)
Laboratoires Natescience (Lift'Argan, Natessance, Biosystem, Bioscience, Biorêve).

Již přes padesát projektů dostalo od nich finanční prostředky v celkové výši € 450.000 v roce 2008. Tomu říkáme reálný závazek vůči planetě.

Více informací naleznete na: www.onepercentfortheplanet.org

"L'Homme et l'Environnement" - nevládní organizace na Madagaskaru

SO'BiO étic® je členem 1% Pro Planetu a pracuje s "L'Homme et l'Environnement", nevládní organizací na Madagaskaru.

Madagaskar je hotspot biodiverzity s více než 10.000 druhy rostlin, které se nevyskytují nikde jinde na Zemi. Tato přírodní rozmanitost je ohrožena ničením biotopů, ve většině případů je to spojeno s extrémní chudobou místního obyvatelstva. S ohledem na to, nevládní organizace "L'Homme et l'Environnement" převzala misi najít ekonomické alternativy k destruktivním praktikám místních komunit a zapojit je do udržitelného hospodaření s jejich prostředím.

Organizace "L'Homme et l'Environnement" (www.madagascar-environnement.com) se specializuje na ochranu biodiverzity prostřednictvím zapojení znevýhodněných místních populací. Spravuje a chrání lesy Vohimana (2.000 ha) a Vohibola (2.200 ha). Tyto dva lesy jsou poslední útočiště rozmanitých druhů stromů a zvířat, kterým hrozí vyhynutí.

SO'BiO étic® podporuje projekt ochrany Vohibola Forest

Cílem tohoto projektu je zachovat a obnovit Vohibola pobřežní lesy (obce Ambinaninony, okres Brickaville) zapojením místních obyvatel. Tento 2200 hektarový les, z čehož 1200 hektarů bylo spálených, obsahuje 250 endemických druhů stromů a širokou paletu ostatních stromů a rostlin. 5 vesnic je zapojených do činnosti nevládní organizace. Některým druhům stromů hrozí okamžité vyhynutí (Intsia, Fuguetia: mahagonové a tvrdé dřevo -endemické druhy pobřežních lesů). Existuje už jen 33 posledních stromů těchto druhů.

V této oblasti jsou v plném proudu různé programy:

• Konzervace lesů a zemědělství, s vedením 4 školek: 50,000 rostlin, které odpovídají 50 hektarům výsadbě, 1 sekce konzervace a 1 sekce obnovy lesů.

• Zemědělský program - nastavení alternativ k zemědělství, včelařství.

• Dámský projekt - osivo a příprava půdy pro pěstování s kompostem - zelinářství.

• Program vzdělávání - vzdělávání dětí a budování jídelen.

Zřízení vzdělávacího programu, který respektuje kulturní situaci v regionu, školení v zemědělství, vaření a zpracování dřeva. V současné době existují 2 školy v 2 obcích s workshopy a jídelnou.

• Sběr a Destilace rostlin

Sdružení výrobců zřízené nevládní organizací pro řízení lihovarů v obcích; osamostatnění od nevládní organizace, která stále poskytuje odbornou přípravu a řízení.


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se