Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Zázračné účinky máku

Mák patří mezi nejzdravější potraviny na světě

Pokud si pravidelně dopřáváte chutné makové koláče či jiné dobroty ochucené mákem, lépe jste ani nemohli udělat. Mák je jedna z nejkvalitnějších potravin na světě. Je po staletí využíván nejen v lékařství ale i v potravinářství. Již antický atleti ho konzumovali jako zdroj síly a vitality. V současnosti je nejžádanějším produktem olej z máku, který má na lidský organismus zázračné účinky.

Zázračné účinky máku

S čím mák pomůže?

  • Mák má obrovský zdroj bílkovin a vápníku. A to dokonce 12 x více než mléko. Proto by mák neměl chybět na talíři těhotných žen, ale i u lidí trpících osteoporózou.
  • Mák je úžasný na paměť a rakovinu. Obsahuje kyselinu olejovou, která se výborně osvědčila při snaze zlepšit paměť, nebo snížit krevní tlak. A to není všechno. Poslední výzkumy mák označili za skvělou potravinu při prevenci rakoviny prsu.
  • Mak uklidňuje. Mák si nemohou vynachválit lidé přecházející náročným obdobím plným strachu a stresu. Jemná maková aroma má výrazný, uklidňující účinek na lidskou psychiku, uklidňuje centrální nervovou soustavu, pomáhá při neurózách i duševní nerovnováze.
  • Mák je vhodný i do masážních a aromaterapeutických směsí. Tlumí bolesti hlavy, uvolňuje svalové křeče a postará se vám o klidný spánek.
Zázračné účinky máku

Makový olej v kuchyni je nenahraditelný. Nejen že výborně chutná, ale své sehrává i jeho působivá vůně a rozmanitost využití. Buď v teplé nebo studené kuchyni, makový olej se vždy postará o fantastickou chuť připravovaných jídel.

Makový olej nemusíte však používat jen v kuchyni. Málokdo ví, že je mimořádně vhodný k ošetření suché a popraskané pleti, poradí si s ekzémem i zánětem. Díky vysokému obsahu hořčíku a vápníku zase potěší vaše nehty a vlasy, kterým dodá potřebnou výživu. I proto se stal nepostradatelnou součástí pleťových krémů, balzámů a kondicionérů.

V řeči květin má mák význam: Neprozraďme naši lásku

V mnoha zemích je pěstování máku zakázáno, hlavně kvůli obsahu morfinu. Ten se používá například při výrobě omamných látek a proto je máku často dáván přívlastek - nebezpečný. Faktem však zůstává, že smrtelná dávka je 0,25 - 0,5g morfinu a to při konzumaci makových pokrmů určitě nehrozí.

Mák se častokrát přidává do jídla a nosí se v malých sáčcích jako afrodiziakum. Lístky vlčího máku jsou od nepaměti využívány při léčbě nespavosti a při plicních chorobách. Mák bývá oblíbeným prostředkem při tlumení kašle a chrapotu.


Komentáře (0)

Diskutovat mohou pouze registrovaní zákazníci.


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se