Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Týden na biostravě snížilo hladinu pesticidů o 89%

Pojídáním hlavně bio potravin, pouze 7 dní, je možné snížit expozici pesticidů u dospělých o téměř 90 procent, tvrdí světově první studie z RMIT University v Austrálii.

Výzkum jako první porovnává rozdíly v množství reziduí pesticidů u dospělých, kteří na jedné straně konzumují bio potraviny a na druhé straně konvenční potraviny.

Publikováno v časopise Environmental Research, dle studie RMIT University v malém měřítku zjistila, že jeden týden jedení převážně bio potravin snížil hladinu organofosfátových pesticidů v moči o 89 procent u dospělé osoby.

Týden na biostravě snížilo hladinu pesticidů o 89%

Vedoucí výzkumnice, doktorka Liza Oates říká, že studie zkoumající vliv bio potravin na hladinu pesticidů u dětí bylo publikováno už několik, ale žádný výzkum se dosud nezabýval dospělými osobami.

"Konvenční produkce potravin běžně používá k pěstování organofosfáty, pesticidy. Jsou to neurotoxiny, které působí na nervový systém lidí tím, že blokují důležitý enzym," říká Dr. Liza Oates.

"Nedávné studie vyvolaly obavy o vlivu těchto látek na zdraví i v relativně malých dávkách. Expozice pesticidů u dospělých je hlavně přes stravu, ale existují i jiné zdroje expozice, takže jsme chtěli zjistit, jaký rozdíl nastane při změně z konvenčně pěstovaných potravin na potraviny v BIO kvalitě.

Naše výsledky ukazují, že lidé, kteří se rozhodnou začlenit do svého jídelníčku ve větší míře bio potraviny, mohou už za jediný týden výrazně snížit působení pesticidů na své zdraví. Tento malý výzkum demonstruje, že jídelníček složený hlavně z bio potravin, hraje klíčovou roli při prevenci proti vystavování se pesticidům.

Zatímco kompletní zdravotní význam snížení expozice pesticidů vyžaduje další studie prováděné ve větším měřítku, tato studie je důležitým prvním krokem v rozšíření našeho chápání o vlivu bio potravin na naše zdraví."

Týden na biostravě snížilo hladinu pesticidů o 89%

13 účastníků bylo náhodně rozděleno do dvou skupin, jedna konzumovala stravu složenou z 80% bio potravin, zatímco druhá skupina konzumovala konvenční potraviny po dobu sedmi dnů. Pak se účastníci vyměnili a podstoupili měření.

Hladina šesti metabolitů organofosfátových pesticidů (známých jako dialkylphosphates nebo DAP) byly v moči účastníků analyzovány vždy osmý den každé fáze. Průměrná úroveň celkových DAP metabolitů po stravě složené z nejméně 80% biopotravin byla o 89 procent nižší, než byla hladina DAP metabolitů po jídle z konvenčních potravin.

Tento výzkum není zajímavý tím zjištěním, že naše tělo bude obsahovat o cca 90% méně pesticidů když se jimi nebudeme krmit, to víme i bez výzkumu. Co si do těla dám, to tam mám. Hlavní je, že netrvá věčnost zbavit se škodlivých látek, stačí nám jeden týden zdravé výživy. To zvládne každý. A kdo vydrží i druhý a třetí týden, možná zjistí, že BIO není marketingová značka, ale způsob života.Komentáře (0)

Diskutovat mohou pouze registrovaní zákazníci.


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se