Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Sonnentor na vlastní oči

Byli jsme se podívat přímo v prostorách firmy Sonnentor jak se připravuje a balí kvalitní bio čaj, který najdete taky u nás v e-shopu Let’s Be Green.

Firma Sonnentor - dodavatel BIO čajů, ale i koření, soli a různých jiných dobrot pořádá pro své obchodní partnery "Sluneční školení" - protože v jejich logu je sluníčko a tak jsme to využili a šli jsme se podívat přímo k nim, do Čejkovic u Brna, abychom se s vámi mohli podělit o informace z první ruky.

Sonnentor působí v České republice, v Čejkovicích již asi 20 let, i když mateřská společnost a zakladatel Sonnentoru, pan Johannes Gutmann sídlí v Rakousku.

Filozofie firmy je jednoznačná, přinášet kvalitu a slunce do našich domovů. Jak to Sonnentor dosáhne? Firma má nasmlouvané své zemědělce, kteří musí splňovat přísné podmínky kvality, a to nejen tím, že vlastní certifikáty zaručující bio kvalitu pěstovaných bylinek a ovoce, ale dodávané produkty podléhají dalším testům přímo v Sonnentoru, aby bylo zaručeno, že neobsahují žádné nežádoucí látky.

Výrobky firmy Sonnentor můžete koupit ve vybraných obchodech zdravé výživy, v e-shopech, samozřejmě i v tom našem, případně v partnerských prodejnách. Určitě je nehledejte ve velkých řetězcích, protože navzdory tomu, že tyto by také měli zájem o spolupráci, Sonnentor se rozhodl jít cestou kvalitního přístupu k zákazníkovi a toto velké řetězce, plné anonymních zákazníků a nekompletních informací nejsou schopny splnit.

Po krátkém seznámení a prezentaci o vzniku firmy jak v Rakousku, tak v České republice jsme se přesunuli přímo do skladu plném bylin a ovoce a setkali jsme se s vedoucí skladu, která nám vysvětlila všechny detaily ohledně nákupu, skladování a zpracování bylin a odpověděla na naše otázky.

Byliny se nakupují od zemědělců převážně v Rakousku, ale také v Česku a na Slovensku a dalších zemích Evropy. To, co se nedá vypěstovat v Evropě se nakupuje i na jiných kontinentech - např. skořice, citrónová tráva, káva a jiné.

Líbí se nám projekt, tzv. "Direct trade", kdy Sonnentor vyhledá např. v Africe konkrétní farmářskou rodinu, naváže s ní spolupráci a v případě, že vše funguje jak má, tak postupně sleduje, jak se zlepšuje životní úroveň této rodiny, protože od ní vykupuje vypěstované byliny za férovou cenu, vyšší než běžná výkupní cena v dané lokalitě od výkupčích.

Direct trade proto, že je to přímé oslovení lokálních pěstitelů, na rozdíl od Fair trade, který se uskutečňuje přes prostředníka. Tím pádem mohou jít veškeré peníze přímo zemědělcům a zlepšovat jejich životní podmínky. Viděli jsme fotografie některých rodin se zástupci Sonnentoru a dozvěděli jsme se, že např. za čas spolupráce již stihli vyměnit hliněnou podlahu za dřevěnou. Samozřejmě maličkost z našeho pohledu a v našich podmínkách, ale pro tuto rodinu určitě velké zlepšení pro jejich život.

Ze skladu jsme se přesunuli do místnosti pro zpracování ovoce a bylin, tady jsme se podívali na obrovské sekačky na to určené a hlavně se nadýchali krásné vůně, která k tomuto procesu neodmyslitelně patří, protože se při sekání uvolňují silice ze zpracovávaných bylin.

Naše další cesta směřovala do balírny, kde jsme se podívali nejen na jednotlivé druhy obalů - samozřejmě všechny jsou bio degradabilní, ale jsme zjistili, že i odpad např. ze sáčků na čajové pyramidy, který vzniká při zpracování je posunut na další zpracování - jedna paní z něj vyrábí tašky.

V balírně jsme ohlédli poloautomatické - obsluhované 1 osobou, i automatické stroje a samozřejmě potkali další lidi, kteří se starají o to, aby byly všechny bylinky zabalené včas a řádně pro zákazníky Sonnentoru, takže i pro nás.

Zaujala nás informace o balení Adventní čajové sady - obsahuje 24 různých druhů čaje, a jelikož se Sonnentor rozhodl raději podpořit zaměstnanost a ne koupit stroj schopen tyto různé druhy rozdělit do 1 krabičky, tak v okamžiku balení této čajové sady zaměstnává nejen 12 lidí, kteří ručně vkládají jednotlivé druhy do krabičky, ale i další brigádníky, aby se uspokojila poptávka po této velmi oblíbené sadě. Velice chválíme a sympatizujeme s tímto přístupem.

Po prohlídce balírny jsme se již přesunuli na krátký oběd a po něm jsme se vrhli na vybírání těch správných produktů pro náš e-shop, abyste si mohli vše vyzkoušet a ochutnat.

Doufáme, že si z naší nabídky vyberete a přejeme Dobrou náladu a dobrou chuť!

Co nás zaujalo:

  • U Sonnentoru jsou porcované čaje stejně kvalitní jako sypané, protože v nálevových sáčcích jsou tytéž části bylin jen posekané na menší kousky. Takže je jedno, který druh preferujete
  • Sonnentor u stejné gramáže používá min. 2x větší balení než konkurence, protože seká celé části bylin a ne jen stonky, které jsou váhově těžší co se často stává u jiných firem
  • Každá várka bylin má vlastní šarži a podle čísla šarže jsou v Sonnentoru schopni dohledat od koho, kdy a v jakém množství byly jednotlivé byliny daného čaje nakoupené a zpracované
  • Sonnentor v Čejkovicích pořádá každoročně pro všechny tzv. "Sluneční slavnosti" - den otevřených dveří, kdy každý návštěvník může nahlédnout do firemních prostor a přesvědčit se na vlastní oči jak to funguje


Galerie

Komentáře (0)

Diskutovat mohou pouze registrovaní zákazníci.


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se