Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Jedlé kaštany - věděli jste, že ...

Co miluji na podzim nejvíce je vůně pečených kaštanů. Určitě najdete v přírodě místa, kde vám kaštany padají přímo do náruče.

Jedlé kaštany - věděli jste že ...

Věděli jste, že kaštany jsou:

  • Bohaté na vitamíny

Jedlé kaštany obsahují mnoho vitamínů, například vitamín B, E, K a mají také vysoký podíl vitamínu C, jehož množství v kaštanech je srovnatelné s podílem vitamínu C v citrónu. Kaštany obsahují také zinek, železo, hořčík, fosfor, vápník i draslík, ale i tanin, který je také účinným antioxidantem a působí protirakovinově. Plody kaštanů mají pozitivní vliv na vlasy, kůži, ale i žaludek, srdce, mozek, revmatická onemocnění a krevní oběh. Konzumace plodů kaštanu pomáhá vyplavovat jedy z jater, podporuje trávení a jelikož neobsahují glukózu, sodík ani lepek, kaštany jsou vhodné i pro celiaky. Jsou vhodnou potravinou pro lidi trpící srdečními chorobami a vysokým krevním tlakem, protože neobsahují sodík.

  • Udržují paměť v kondici

Kaštanem se také připisují příznivé účinky při chudokrevnosti, vyčerpanosti, bolestech hlavy a chronickém kašli. Zároveň potlačují únavu, nespavost i depresi a svým složením pomáhají při podpoře imunity. Obsahují pouze tři procenta tuků, takže si je můžete směle dopřát. Čerstvé kaštany jsou nízkokalorické, obsahují jen 180 kalorií na 100 gramů, což znamená, že jsou méně kalorické jako například mandle, lískové oříšky nebo kterékoliv jiné sušené ovoce. Kaštany neobsahují žádný cholesterol a ani gluten, proto najisto nepřiberete. Plody jsou velmi výživné, obsahují 30 až 60 procent škrobu, šest až 10 procent bílkovin. Měly by prý předcházet ztrátě paměti.

Jedlé kaštany - věděli jste že ...
  • Jsou léčivé - Pomáhají listy i kůra

Léčivé účinky mají i listy a kůra kaštanovníku. Listy se používají při bronchitidě, astmatu, usnadňují vykašlávání hlenu a působí protirevmaticky. Z listů se připravuje macerát nebo nálev. Z kůry se dělá odvar, který detoxikuje střeva, působí proti průjmu a osvědčil se i při krvácení trávicího ústrojí.

  • Vhodné na odstranění negativní energie

Stromy kaštanovníku odebírají z prostředí negativní energii. Můžete jim předat jakýkoli zdravotní problém, fyzický i psychický. Pokud máte zánět, bolí vás páteř nebo klouby, držíte v sobě vztek, jste agresivní nebo máte bolest v duši, přitlačte se ke stromu zády, zátylkem a křížovou částí těla. Představte si, jak všechno špatné z vás odchází. Stačí chvíle, dvě tři minuty. Nezapomeňte se stromu za jeho léčivé účinky poděkovat.

A navíc Vám krásně zahřejí ruce při podzimní procházce!

Přeji dobrou chuť...


Komentáře (0)

Diskutovat mohou pouze registrovaní zákazníci.


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se