Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Jaké jsou výhody BIO bavlny?

Nové oblečení si většinou vybíráme podle stylu a střihu, který se nám hodí. Kde a jak je vyroben a z jakého materiálu je náš nový šatník, jsou další otázky, na které bychom měli hledat odpovědi, zejména při bavlně. To, jak a čím je konvenční bavlna škodlivá jsme si již řekli v předchozím článku - Proč je BIO bavlna lepší? Víme už o zdravotních výhodách BIO potravin, ekologických čistících prostředků a nyní se zaměříme na výhody BIO bavlny.

BIO bavlna představuje návrat k bezpečným a udržitelným postupům. BIO bavlna se pěstuje s přírodními hnojivy a bez toxických látek. Ekologičtí zemědělci využívají střídání plodin, čímž se zajistí doplnění živin do půdy a udržení úrodnosti. Mechanická kultivace a botanické nebo biologické prostředky jsou používány k regulaci škůdců a plevelů.

Jaké jsou výhody BIO bavlny?

Pole, na kterém se pěstuje BIO bavlna, musí být bez pesticidů po dobu nejméně 3 let, aby bylo možné získat BIO certifikaci a bavlna musí být zpracovávána v souladu s mezinárodními normami pro ekologickou produkci. Normy také stanovují přísná pravidla pro přepravu a skladování, aby se zabránilo křížové kontaminaci. Bavlna, označená značkou BIO / ORGANIC, musí být certifikována nezávislou organizací, například GOTS (Global Organic Textile Standards) nebo Soil Association.

Některé z výhod BIO bavlny jsou:

  • ruční zemědělství a ekologické postupy mají nižší uhlíkovou stopu a celý proces zpracování spotřebuje mnohem méně paliva a energie a produkuje méně skleníkových plynů
  • není pěstována z geneticky modifikovaných semen (GMO)
  • pěstuje se s přírodními hnojivy a nepoužívají se chemické defolianty
  • zpracování je šetrné k životnímu prostředí
  • neohrožuje zdraví pracovníků a jejich rodin
  • pomáhá snižovat spotřebu vody, elektrické energie a toxického odtoku např.: bělidla bez chlóru, změkčovače bez silikonu a barviva bez azosloučeniny
  • přísné testování zajišťuje nepřítomnost znečišťujících látek, jako je nikl, olovo, formaldehyd, pesticidů, aminů a těžkých kovů
  • zejména lidé s alergií a citlivostí na chemické látky těží z vlastností BIO bavlny, neboť konvenčně pěstovaná bavlna obsahuje zbytky škodlivých toxických látek
  • i pokud nemáte citlivou pokožku, v BIO bavlně se pocitově budete cítit prostě příjemněji

Ekologické pěstování bavlny má i sociální a lidský přínos

Konvenční zemědělství ohrožuje zdraví zemědělců a jejích rodin. Existuje nespočet případů závažných zdravotních problémů souvisejících s pesticidy, včetně vrozených vad, dlouhodobé ztráty paměti, ochrnutí a smrti. Skladování škodlivých látek na otevřeném prostranství, nesprávné aplikační metody a nedostatek řádného zacházení často vede k tragickým nehodám.

Tak jak se škůdci postupně stávají odolnými vůči postřikům, zoufalí zemědělci ve snaze udržet si výnosy používají stále více a více drahých pesticidů. Tento chemický kolotoč nechává pěstitele silně zadlužené a chycené do začarovaného kruhu půjček, úroků a splátek. Tváří v tvář neúrodné, chemikáliemi zničené půdě a špinavé vodě, mnoho menších zemědělských rodin bylo nuceno opustit své živobytí nadobro.

Jaké jsou výhody BIO bavlny?

Na druhé straně, ekologické zemědělství je nejen bezpečnější a zdravější pro zemědělce, ale také podporuje spravedlivé obchodní vztahy v dodavatelském řetězci. Poskytuje ekonomicky životaschopnou a společensky přijatelnou alternativu k velkoplošnému zemědělství a závislosti na dotacích.

Každý den přicházíme do styku s produkty vyrobenými z bavlny. Oblečení, které nosíme, povlečení, pleny, dokonce i některé potraviny byly vyrobeny s pomocí bavlny. Avšak pěstování konvenční bavlny vyžaduje použití obrovského množství pesticidů, což má negativní dopad na životní prostředí a představuje velké zdravotní riziko pro zemědělce. Pěstování a koupě konvenční bavlny sice může být finančně méně náročné, ale pro naše zdraví, pro půdu a pro zdraví farmářů je lepší si vybrat certifikovanou BIO bavlnu, kdekoli je to jen možné.Komentáře (0)

Diskutovat mohou pouze registrovaní zákazníci.


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se