Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Den otevřených dveří - Biopekárna Zemanka

Biopekárna Zemanka pořádá každoročně "Den otevřených dveří", tak jsme se tedy za nimi vybrali a zúčastnili jsme se přehlídky výroby. Zemanka je relativně malá (15 zaměstnanců) rodinná firma, založená v roce 2006 a vše (výroba, administrativa) se odehrává v jedné budově.

Po příjezdu do Sedlčan jsme zůstali trochu překvapeni a zmateni, protože jsme čekali něco "většího" (přece jen, vždyť sušenky z Biopekárny Zemanka najdete od řetězců po BIO prodejny, prostě všude). Z auta jsme tedy vystupovali trochu nejistě.
Trvalo to ale jen několik minut a poté, co se nás ujal náš průvodce, který má na starosti technickou stránku a pod něj spadají všechny stroje, už to byla akce, ve kterou jsme doufali a na kterou jsme se těšili.

Takže co jsme viděli?

V přízemí se nacházejí sklady surovin, přičemž jsou samostatně uloženy alergeny od nealergenů a dále jakási "výdejna", kde se vše kompletuje a balí a odkud balíčky odcházejí dál do obchodů.
Na prvním patře je již samotná výroba, která funguje na dvousměnný provoz. Do nedávné doby se skoro všechny sušenky vyráběly ručně, ale pro velký zájem ze strany zákazníků si v Zemance pořídili nové stroje, které jim pomáhají zvládnout nápor zájemců.
My jsme ale dostali možnost si vyzkoušet výrobu sušenek tím "starým ručním způsobem". Dovolíme se pochlubit, že jsme to zvládli na jedničku, ale při představě, že za směnu bychom museli upéct stovky kusů nám to už nepřipadalo tak jednoduché, hlavně když zákazníci čekají na dodávku a vše se musí stihnout podle plánu.

Zemanka dodává sušenky i do velkých řetězců, ale když si chcete opravdu dobře vybrat a zároveň dostat i kvalitní informaci o složení a chuti, tak doporučujeme hledat v menších BIO obchodech nebo prodejnách se zdravou výživou. Zde najdete všech 24 druhů sušenek, zatímco v řetězcích jen omezený výběr cca 5ti. Takto si budete moci pochutnat nejen na oblíbené dětské řadě, např. Krtkových sušenkách, ale i novince - Matcha tea a o nic nepřijdete.

Prohlídka pekárny končila tzv. "Třešničkou na dortu" a to ochutnávkou. No kdo by odolal všem těm chutím a vůním kolem? Takže asi vás nepřekvapí, že jsme opět odcházeli plně nabalení balíčky pro náš e-shop, abys jste si jako naši zákazníci přišli na své a také s nějakými favority navíc, jen pro naše mlsné jazýčky.

Co nás mile překvapilo byla přátelská a příjemná atmosféra, každý byl rád za naše všetečné otázky, vždyť "Nemají co skrývat" jak nám sami potvrdili a my jsme se jen utvrdili v tom, že když se něco dělá poctivě, tak to určitě stojí za to!

Takže už v nejbližších týdnech se můžeme těšit na vánoční cukroví, na které se v Zemance chystají. A také nám potvrdili, že přesto, že nepoužívají jinde tak "oblíbený" ztužený tuk, tak od této složky v sušenkách odstupují úplně a už nyní jednají o dodávkách kakaového másla, kterým bude tuk do budoucna nahrazen. Je to výsledek ničení deštných pralesů kvůli palmovým plantážím, které jsou celosvětovým problémů a nám nezbývá, jen souhlasit a těšit se z toho, že v Zemance i takové věci berou v úvahu a tím dotvářejí celou myšlenku zdravé a ekologické produkce. Opravdu to oceňujeme!

Ze Zemanky jsme odcházeli plni pozitivní energie a přesvědčení, že věci se dají dělat i jinak a "zdravě", jen třeba věřit a vyvinout trochu energie a nadšení.Galerie

Komentáře (0)

Diskutovat mohou pouze registrovaní zákazníci.


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se