Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Ekologicky šetrný výrobek

Přínosy ekoznačení

Ekoznačení (ecolabelling) je označování výrobků a služeb, které jsou v průběhu celého životního cyklu prokazatelně šetrnější nejen k životnímu prostředí, ale i ke zdraví spotřebitele. Jejich kvalita přitom zůstává na velmi vysoké úrovni.

Takové výrobky nebo služby lze (např. v obchodě) poznat podle jednoduchého a snadno zapamatovatelného symbolu, tzv. ekoznačky – odtud ekoznačení. Firmy mohou ekoznačku efektivně využít při marketingu takto oceněných produktů a spotřebitelé zase jako vodítko při nákupu ekologicky šetrnějšího zboží a služeb.

Ekoznačka Ekologicky šetrný výrobek přináší spotřebiteli:

• věrohodnou a srozumitelnou informaci o vlastnostech výrobku a o jeho vlivu na životní prostředí

• záruku, že u označeného výrobku jsou omezeny nepříznivé vlivy na životní prostředí

• záruku zdravotní nezávadnosti a kvality produktu

• snadnější orientaci na trhu v široké škále téměř rovnocenných výrobků se stejnou funkcí

• úsporu peněz, protože je zaručena jejich kvalita a trvanlivost

Jak poznáte ekoznačku?

Abyste si mohli být jistí, že místo ekologického zajíce v pytli dostanete za své peníze skutečně ekologicky šetrnější zboží, pomůže vám, když jsou tyto produkty snadno a spolehlivě rozeznatelné. Ekoznačka Ekologicky šetrný výrobek a Ekoznačka EU jsou značkami, díky kterým ekologicky šetrnější produkty spolehlivě poznáte a kterým můžete důvěřovat.

Značku tvoří stylizované písmeno e s nápisem Ekologicky šetrný výrobek (Ekologicky šetrná služba) v horní části a registračním číslem označeného produktu v části spodní. Značka smí být používána pouze v jednobarevném (zeleném nebo černobílém) provedení. Značku bez registračního čísla je možné používat jen k propagačním účelům Programu a samotné značky.

Výrobky a služby s ekoznačkou

Spektrum certifikovaných ekologicky šetrných výrobků je velmi široké – od toaletního papíru či nátěrové hmoty přes teplovodní kotle a čisticí prostředky až po ekologicky šetrné služby, které nabízí turistický ruch či školství, viz seznam všech produktových skupin.

Pravidelně aktualizovaný seznam všech označených výrobků i technických směrnic s kritérii, které musí takové výrobky splňovat, najdete v databázi označených produktů.

Podrobnější informace o pravidlech udělování ekoznaček najdete na stránce O ekoznačení.

Obdobných ekoznaček existuje samozřejmě více. Z ostatních se na českém trhu můžeme nejčastěji setkat s výrobky označenými německým Modrým Andělem, skandinávskou Severskou labutí nebo slovenským Environmentálně vhodným produktem.

Oficiální stránka certifikace Ekologicky šetrný výrobek

Země: Česká republika


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se