Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Ecolabel

Ecolabel

Ekologický certifikát EU, Ecolabel, vám pomůže identifikovat výrobky a služby, které mají snížený dopad na životní prostředí po celou dobu jejich životního cyklu, od těžby surovin až po výrobu, používání a likvidaci. Uznávaný po celé Evropě, certifikát Ecolabel je dobrovolnou značkou, která podporuje vynikající kvalitu životního prostředí a značka, které můžete věřit.

Používání certifikátu Ecolabel upravují formou nařízení Evropský parlament a Rada EU. Jeho denní management pak provádí Evropská komise spolu s orgány z členských států a dalšími zúčastněnými stranami.

Certifikát Ecolabel je dobrovolný systém, což znamená, že výrobci, dovozci a maloobchodníci se mohou rozhodnout, zda požádají o označení pro své výrobky.

Životní cyklus výrobku začíná extrakcí - těžbou nebo pěstováním surovin, jako je bavlna (textilní průmysl) nebo dřevo (pro papírenské výrobky). Pokračuje s výrobou a balením, distribucí, používáním a nakonec je fáze "konec života výrobku", kdy je produkt třeba zlikvidovat nebo recyklovat.

Při vývoji kritérií certifikátu Ecolabel pro produkty, důraz je kladen na konkrétní produktové fáze, kde má výrobek nejvyšší dopad na životní prostředí. Jednotlivé fáze se budou lišit u různých druhů výrobků.

Když se podíváme na textilní průmysl - například výroba a zpracování látky má silný vliv na životní prostředí - při barvení, tištění popisů a jiných designů a bělení. Odborníci proto navrhli kritéria pro textil tak, aby se ujistili, že škoda na životním prostředí způsobená ve fázi výroby je snížena co nejvíce. U jiných výrobků, jako jsou detergenty, substance, které jdou do produktů, jsou jedním z klíčových oblastí, které Ecolabel sleduje. Další produkty, jako například elektronická zařízení, mají velmi vysoký vliv na životní prostředí během jejich používání, proto se kritéria zaměřují především na efektivitu jejich spotřeby energie.

Tento proces tvoření kritérií pro jednotlivé druhy produktů zajišťuje vysokou kvalitu a výkon každého jednoho výrobku, který je označen logem certifikátu Ecolabel.

Kritéria jsou vyvíjeny a revidovány transparentně skupinou odborníků a zúčastněných stran.

Skupiny výrobků a kritéria

Certifikát Ecolabel pokrývá širokou škálu skupin výrobků, od hlavních oblastí výroby až po turistické ubytovací služby.

Klíčoví experti, po konzultaci s hlavními zúčastněnými stranami, vyvíjejí a rozvíjejí kritéria pro každou skupinu výrobků s cílem snížit negativní dopady na životní prostředí během celého životního cyklu výrobku. Vzhledem k tomu, že životní cyklus každého výrobku a služby je jiný, kritéria jsou přizpůsobeny jedinečným vlastnostem každého druhu výrobku.

Kritéria jsou revidovány v průměru každé 4 roky tak, aby odrážely technické inovace, jako je vývoj materiálů, výrobních procesů nebo snížení emisí a změny na trhu. Z tohoto důvodu si můžete být jisti, že certifikát Ecolabel zajišťuje nejvyšší míru environmentální ochrany životního prostředí.

Pokud byste si chtěli prohlédnout kritéria, jaké musejí splňovat jednotlivé výrobky, navštivte oficiální stránky Evropské Komise věnovanou právě Certifikace Ecolabel (EN).

Oficiální stránka certifikace Ecolabel

Země: Evropská Unie


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se