Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Ecogarantie

V současné době se cítíme více a více zodpovědný za svět, ve kterém žijeme. Používání ekologicky šetrných výrobků prospívá nejen nám, ale také pomáhá udržet náš svět v rovnováze. To je důvod, proč se snažíme tlačit tak širokou škálu zdravých a ekologických výrobků dopředu. Ecogarantie vypracoval unikátní seznam specifikací / standardů pro ekologické produkty, počínaje výrobky pro osobní péči až po čistící prostředky.

Produkty

Pouze ty produkty, které splňují standardy Ecogarantie, mohou nést označení Ecogarantie. Přítomnost označení Ecogarantie potvrzuje nezávislou kontrolu nad ekologickým charakterem zboží.

Ekologické výrobky pro osobní péči a péči o naše tělo nás zkrášlují pomocí autentických ingrediencí. Ekologické čistící prostředky pracují bezpečně a efektivně. Suroviny produktů Ecogarantie pocházejí z ekologického zemědělství kdykoliv je to možné a jsou zpracovávány metodami, které zachovávají vlastnosti původních surovin v konečném výrobku. Škodlivé účinky na životní prostředí jsou nepřípustné. Výrobky s označením Ecogarantie splňují nejvyšší standardy a jsou účinně kontrolovány. Poznáte je podle štítku Ecogarantie na obalu produktu.

Co znamená Ecogarantie?

Ecogarantie je mezinárodní ochranná známka pro ekologické výrobky. Pokud si zvolíte produkty s označením Ecogarantie, rozhodnete se pro kvalitu a trvanlivost. V Ecogarantie vyvinuli standardy pro následující produkty - kosmetiku, osobní péči, čisticí prostředky a sůl. Spotřebitelé se mohou spolehnout na to, že výrobky s označením Ecogarantie splňují přísné požadavky, jejichž cílem je zajistit kvalitu, bezpečnost a trvanlivost pro naši a nadcházející generace.

Označení Ecogarantie se používá pro výrobky, jejichž suroviny mohou pocházet z ekologického zemědělství - na rozdíl od označení Biogarantie, kde konečné výrobky nebo suroviny pro výrobky pocházejí výhradně z ekologického zemědělství. Suroviny pro ekologické výrobky, jako jsou minerály a plyny podléhají přísným požadavkům. Sekrety zvířat jsou povoleny pouze v malé míře. Procesy, které zpracovávají suroviny na finální výrobek, musí být šetrné k životnímu prostředí.

Specifika a standardy pro výrobu ekologických výrobků byla stanovena ve spolupráci s několika podniky a organizacemi pro spotřebitele z různých sektorů. Tyto standardy byly sepsány v Ecogarantie - Manuál Standardu. Standardy se mohou měnit v závislosti na vývoji výzkumu a odborných znalostí. Rozsáhlý sortiment výrobků je již řízen nezávislými kontrolními organizacemi.

Základní kritéria

Standardy vyvinuté Ecogarantie jsou založeny na úctě ke křehké rovnováze mezi rostlinami, lidmi a zvířaty a na úsilí o trvanlivost. Tímto se Ecogarantie snaží neztratit ze zřetele očekávání spotřebitelů. Stejně se bere v úvahu sociálně - ekonomická dynamika.

Následně, přísady a výrobní metody produktů s označením Ecogarantie musí splňovat řadu kritérií:

Trvanlivost

Trvanlivost se musí nacházet ve všech třech oblastech - ekologické, sociální a ekonomické. Výroba ekologických výrobků nesmí být v rozporu s lidskými právy a musí se provádět sociálně spravedlivým způsobem. Výrobní společnost by měla být ekonomicky životaschopná a používat čestnou cenovou politiku. V ekologickém poli se pozornost věnuje obnovitelnosti a původu surovin. Testování finálních výrobků na zvířatech je zakázáno.

Bezpečnost

Standardy Ecogarantie musí dodržovat belgické a evropské právní předpisy týkající se bezpečnosti výrobků. To například znamená, že každá výrobní společnost je povinna učinit několik opatření, které se týkají sledovatelnosti a aplikace těchto opatření.

Životní prostředí

Důsledky výroby na životní prostředí by měly být co nejnižší. Ekologická kvalita výrobku je obsažena hlavně v povinných principech standardu, více než v povinných výsledcích.

Kontrola

Ecogarantie výrobky jsou předkládány ke kontrole nezávislým certifikačním organizacím. Konkrétně to znamená, mimo jiné:
• používání co největšího množství organických rostlinných produktů, jak je to jen možné,
• zákaz testování konečných výrobků na zvířatech,
• zákaz používání složek petrochemického původu,
• omezené používání škodlivých minerálů,
• maximalizace biologické rozložitelnosti,
• nepoužívají se žádné geneticky modifikované přísady,
• přísná regulace užívání stabilizátorů, změkčovadel, konzervačních látek a podobně.

Oficiální stránka certifikátu Ecogarantie ( EN )

Země: Belgie


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se