Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


ECO CERT

Inspekční a certifikační orgán pro udržitelný rozvoj - to je Ecocert

Už přes 20 let, hlavními aktivitami ECOCERT-u jsou inspekce a kontrola procesů, které splňují požadavky certifikace. Ecocert poté vydá společnostem dokument, který potvrzuje soulad jejich výrobků a služeb s požadavky standardu ECOCERT.

Zázemí ECOCERT-u: Ekologické zemědělství

ECOCERT je inspekční a certifikační orgán založen ve Francii v roce 1991. Při jeho zrodu stal tým agronomů, kteří si byli vědomi potřeby rozvíjet zemědělství šetrné k životnímu prostředí a že je důležité nabídnout určitou formu uznání těm, kteří se zavázali k tomuto způsobu výroby.

Od svého vzniku, ECOCERT se specializuje na certifikaci ekologických zemědělských produktů.

ECOCERT přispěl k rozšíření ekologického zemědělství v roce 1990 tím, že pomáhal v této oblasti vypracovat francouzské a evropské předpisy. Stále velmi aktivní v propagaci ekologického zemědělství, ECOCERT dnes spolupracuje s francouzskými a mezinárodními institucemi při podpoře rozvoje ekologických zemědělských projektů. Získáním si důvěry profesionálů a spotřebitelů, ECOCERT se stal jednou z nejvýznamnějších organizací na světě, které vydávají certifikáty v ekologické oblasti.

Odbornost: Vytváření standardů

Od samého počátku, ECOCERT je nezávislá společnost, která zůstala věrná svým přesvědčením.

Definováním přísných certifikačních norem, které odpovídají očekáváním ekologických spotřebitelů, ECOCERT vybízí velké průmyslové společnosti a zúčastněné strany, aby tyto normy přijali do běžné praxe.

Uznávané nejen ve Francii, tyto normy jsou používány při provádění inspekce a udělování certifikace v následujících oblastech:

• Biokosmetika
• Přírodní čistící prostředky
• Přírodní a ekologické domácí parfémy
• Barvy a nátěry přírodního původu
• Přírodní a ekologické produkty do lázní
• EFT (Ecocert Fair Trade) - Ekologické a fair trade produkty
• Eve® (ekologická zelené plochy)
• Vstupy způsobilé pro použití v ekologickém zemědělství (hnojiva, přípravky na ochranu rostlin a jiné)
• Produkce vodních rostlin šetrná k životnímu prostředí a jejich zpracování (např. Spirulina, potravinové doplňky)

Biokosmetika

ECOCERT byl úplně první certifikační orgán, který vyvinul standardy pro přírodní a bio kosmetiku.

Představené v roce 2003, standardy byly vypracovány ve spolupráci se všemi zúčastněnými stranami v hodnotovém řetězci, tedy odborníky, dodavateli, výrobci, distributory, spotřebiteli a vývojovými organizacemi. ECOCERT v současnosti podporuje a vede více než 1 000 firem prostřednictvím svých certifikačních procesů.
Základní principy standardu ECOCERT

1. Využití složek pocházejících z obnovitelných zdrojů, výroba probíhá šetrně k životnímu prostředí. Ecocert proto kontroluje:

• absenci GMO, parabenů, fenoxyethanolu, nanočástic, křemíku, PEG, syntetických vonných látek a barviv, surovin živočišného původu (pokud nejsou přirozeně produkované: mléko, med, atd.)

• povahu obalu, musí být biologicky odbouratelný nebo recyklovatelný

2. Pro získání certifikátu je potřeba, aby konečný produkt obsahoval určité procento přírodních složek z ekologického zemědělství:

• Při označení BIO / ORGANIC, výrobek musí obsahovat - minimálně 95% všech složek musí být rostlinného původu a minimálně 10% všech ingrediencí z celkové hmotnosti musí pocházet z ekologického zemědělství

• Při označení PŘÍRODNÍ / Á, výrobek musí obshaovať - minimálně 50% všech složek musí být rostlinného původu a minimálně 5% všech ingrediencí z celkové hmotnosti musí pocházet z ekologického zemědělství

3. Inspekci a audit společnosti / farmy vždy provádí auditor z ECOCERT-u.

Oficiální stránka certifikace Ecocert: www.ecocert.com/en

Země: Francie


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se