Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.

Nastavení země / jazyka

V nastavení si můžeš změnit jazykovou mutaci a také zemi, na jejímž základě se ti budou zobrazovat ceny produktů v příslušné měně. Nastavení si můžeš kdykoliv znovu změnit a přestavit. V případě změny jazykové mutace budeš přesměrován na doménu dané země.


Demeter

Toto je Demeter

Když vidíte značku certifikátu Demeter, Demeter je to, co dostanete.

Demeter je značka pro produkty z biodynamického zemědělství. Jen přísně kontrolováni a smluvně vázáni partneři mají dovoleno používat značku Demeter. Komplexní proces ověřování zajišťuje přísné dodržování mezinárodních Demeter standardů výroby a zpracování, jakož i příslušné ekologické předpisy v různých zemích; kontroluje se každý krok, od zemědělské výroby a zpracování až po konečné balení výrobků.

Holistické požadavky na výrobky certifikované Demeter-em dokonce přesahují přísná vládní nařízení a předpisy. Nejenže vylučují použití syntetických hnojiv a chemických přípravků na ochranu rostlin při pěstování zemědělské plodiny a umělých přísad během zpracování, ale také vyžadují velmi specifická opatření k posílení životních procesů v půdě. Zemědělci a zpracovatelé s certifikátem Demeter aktivně přispívají k utváření budoucnosti, kde stojí za to žít, produkují potraviny s reálnou chutí - skutečné "Potraviny s charakterem". Demeter, to je značka, které můžete důvěřovat.

Specifika certifikace Demeter

Biodynamické zemědělství představuje holistický přístup k zemědělství, kde má vitalita nejvyšší prioritu. V roce 1924 ho v sérii přednášek představil svým posluchačům zakladatel, Rudolf Steiner. Biodynamické zemědělství vrací do půdy více než si v procesu pěstování plodin a zvířat bere; farma je považována za organismus, ve kterém jsou rostliny, zvířata a lidské bytosti integrované dohromady.

Součástí biodynamického pěstování plodin je rovněž zohlednění kosmických procesů. Počítá se například s vlivem planet, hvězd, měsíce, slunce, souhvězdí a jejich umístění v zvěrokruhu.

V roce 1928 byla zavedena ochranná značka Demeter pro označení produktů biodynamického zemědělství. Tuto značku mohou používat pouze produkty, které kromě dodržení požadavků a směrnic pro ekologické zemědělství v dané zemi splňují i přísný standard Demeter.

Kosmická konstelace

Kosmické konstelace jsou respektovány do takové míry, jako je to prakticky možné. Měsíc a planety mají vliv na růst kořenů, listů, květů a plodů - tak jak mají měsíční fáze vliv na mořský příliv a odliv.

Celostní zemědělství

V celostním zemědělství, přesněji nazvané "holistická agro-kultura", je důležité si uvědomit, obnovit a podpořit přírodní cykly a vzájemné vztahy: stromy, keře a živé ploty poskytují úkryt před větrem a sluncem a slouží jako hnízdiště a prostor na život pro ptáky a malá zvířata. Rostliny jsou schopny vytvářet humus a obohacovat půdu živinami prostřednictvím rozkladu rostlinného materiálu a symbiózy mezi jejich kořeny a mikroorganismy. Tento proces může být urychlen a optimalizován výrobou a používáním kompostu a střídáním plodin.

Na druhé straně, na takové žijící půdě mohou růst zdravé rostliny, které poskytují základ zdravé výživy pro zvířata a lidi. Byli jsme schopni zkrotit / domestikovat některá zvířata - především přežvýkavce (jejich trus je nezbytný pro dobrý kompost), drůbež a včely. Ale divoká zvířata jsou rovněž nezbytné pro holistické zemědělství, například drobné savce, jako jsou ježci, myši a jiné, ptáci a různý hmyz udržují život v křehké přírodní rovnováze.

Celostní zemědělství má i jiný důležitý aspekt pro životní prostředí: úrodná půda může vázat uhlík. To, že naše půda již není "naživu", je podstatnou příčinou globálního oteplování!

Například v Egyptě, iniciativa SEKEM pracuje již 35 let v souladu s principy celostního zemědělství. K dnešnímu dni, na téměř 700 akrech pouště, byla SEKEM-em dosažena úrodná půda (1 akr = 4 046,873 m2).

Oficiální stránka certifikace DEMETER:  www.demeter.net

Země: Německo


Na této stránce používáme cookies za účelem její funkčnosti, optimalizace, efektivnějšího oslovování zájemců o naše služby a analýzy návštěvnosti prostřednictvím Google Analytics. Nastavení cookies můžete upravit ve svém prohlížeči. Více informací a úplné poučení naleznete zde.

Souhlasím

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat produkty mezi oblíbené

Přihlásit se